-
-
 

2000 yılından bu  yana  Internet  Teknolojileri  konusunda  yüzlerce  firmanın  kurumsal  Web  çözümlerine  imza  atmanın gururunu yaşayan "Selis Medya" 2008 yılından bu yana da pek çok kamu ve kurumsal firmanın sanal gezinti uygulamalarını gerçekleştirdi.

 

2011 yılı itibariyle artan talep neticesinde yeni bir sanal tur platformu geliştirmeye karar veren Selis Medya, Sanal Tur Türkiye alan adını da alarak tüm Sanal Tur çekimlerini burada toplama kararı aldı. Uzun süredir gittiğimiz ve gitmekte olduğumuz tüm illerdeki sanal tur çekimlerimizi Sanal Tur Türkiye'de yayınlamaya başlıyoruz bunun çekimlerimiz halen devam etmektedir. Bilinen en profesyonel ekipmanlar ile 360 derece sanal tur uygulamalarını gerçekleştiren Selis Medya teknolojiyi ve uygulama yeniliklerini sürekli yakından takip ediyor.

 

Sanal teknolojisinden en önemli özellik çekimlerin kalitesiyle orantılıdır. Normal yani herkesin uyguladığı sanal tur çekimleri fotoğrafların ayrıntılarını görmemizi engellemektedir, fakat hdr adı verilen çoklu çekim tekniği fotoğrafların kalite oranını ciddi boyutlarda arttırmaktadır. Neden tüm sanal tur fotoğrafçıları bu tekniği kullanmıyor derseniz nedeni tecrübe ve üç kat daha fazla emek istemesidir. Hdr çekim tekniğinin fotoğraf aşaması, fotoğrafların doğru birleştirilmesi, photoshop düzenlemeleri ve sanal turun oluşturulması şeklinde aşamalardan oluşur.

 

En basit anlatımıyla bir tur sanal çekimi için 8 fotoğraf çekilmesi bir tur hdr sanal tur çekimi için 24 fotoğraf çekilmesi gerekir. Sanal Tur Türkiye olarak bizler aradaki fark uçurumunu bildiğimizden hdr çekim konusunda tereddüt etmeyiz. Aşağıda normal çekim ve hdr çekim arasındaki kalite farklarını görebilirsiniz.

 

 

 
 
 
 
 
designed by selismedya.net Copyright © 2000-2010 
SanalTurTurkiye.net Sitedeki fotoğrafların tüm hakları SelisMedya.net'e  aittir.
Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması
 
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
 
 
SANAL TUR TÜRKİYE, SANAL TUR, PANORAMİK TÜRKİYE, 360 DERECE TÜRKİYE, 360 DERECE SANAL TUR, 360 SANAL TUR, VIRTUAL TOUR TURKEY